Belediyelerdeki devlet memuru listeleri açıklansın

31 Mart Yerel Seçimleri'nin üzerinden 15 gün geçmesine rağmen, seçim sonuçları henüz netlik kazanamadı.

İlimizde de, İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet, 15 günün ardından bugün nihayet koltuğuna oturabilecek.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, önce 14.00'te Kocaeli Adliyesi'ne giderek İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alacak.

Sonrasında kalabalık bir grup ile Yürüyüş Yolu üzerinden Belsa Plaza'ya kadar yürüyecek.

Hürriyet mazbata töreni ile ilgili çok önemli bir çağrı yaptı.

Yola oy versin vermesin "herkesin başkanı" olmak için çıktığını söyleyen Hürriyet; bundan sonra da kırmadan, dökmeden, ötekileştirmeden, barış ve kardeşlik anlayışıyla yola devam edeceklerini ifade etti.

Hürriyet, eski Belediye Başkanı Nevzat Doğan'dan görevi devrandıktan sonra, kendisini dostluk mesajlarıyla kapıya kadar uğurlayacaklarını da vurguladı.

Kutlamaların da mütevazi yapılması için çağrıda bulundu.

Seçim belirsizliği nedeniyle gerginliğin had safhada olduğu ülkemizde, Hürriyet'in bu çağrısını önemsiyorum. 

Hürriyet mazbatasını almasının ardından, belediye personeliyle de tanışacak.

Belediyeye gelmeden, ya da masa başında gün boyunca oturup hiç bir iş yapmadan maaş alan personeli tespit edecek.

Benim en çok önesediğim ve Hürriyet'in bu konuda mutlaka araştırma yapmasını istediğim konu ise kısa bir süre önce devlet memurluğu kadrosuna geçen belediye personelinin tespiti.

Yasal şartları yerine getirerek devlet memuru olan personele bir lafım yok.

Ancak belediye başkanının torpiliyle, ya da hiç bir çaba harcamadan ve gerekli şartları yerine getirmeden parti torpiliyle devlet memuru olarak o koltukları işgal eden personel varsa, bunların tespit edilip gereğinin yapılması Hürriyet'in önceliği olmalıdır.

Kulağıma gelen bazı isimler var.

Ancak şimdilik bu isimleri açıklamıyorum.

Hürriyet'in adil bir belediye başkanlığı süreci yürüterek, torpille devlet memuru olan bu isimleri tespit edeceğine ve bundan sonraki süreçte adamcılık değil liyakati ön planda tutacağına inanıyorum.

Yüzbinlerce kişi memur olma umuduyla KPSS'de ter dökerken, bazı belediyelerde sınavsız memuriyet düzeni kurulduğunu biliyoruz.

Hatta belediyelerden Ankara'ya listelerin gittiğini duyuyoruz.

İlimizde yeni seçilen diğer belediye başkanlarının da, belediyelerdeki devlet memurluğu atamaları ile ilgili çalışma yapmasınının hakkı yenen yüzbinlerce vatandaş için öncelikli görevi olduğunu düşünüyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ayşegül Kalaycı 230 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?