Vatandaşa 800 liralık cayma bedeli!

Gazetemize ulaşarak yaşadığı mağduriyeti paylaşan bir vatandaş yaklaşık 1 ay önce kendisinin ve eşinin GSM hattını Turkcell Bireyselden Turkcell Kurumsal’a taşıdığını ifade etti. Vatandaş müşteri temsilcisinin yeni faturalarının kendi mevcut faturasının 20 lira, eşinin mevcut faturasının da 30 lira indirimli olarak geleceğini söylediğini ifade etti. Turkcell Müşteri Temsilci tarafından dolandırıldığını iddia eden vatandaş, “Eski telefon faturam 80 liraydı, şimdi 90 lira ile 120 lira arasında bir fatura ödüyorum. Vazgeçmek istediğimi belirttiğimde de bana 800 liralık bir cayma ücreti çıkardılar. Bu konuda mağdurum” dedi.  Vatandaş, firmadan istediği cevabı alamaması halinde konuyu tüketici hakları mahkemesine taşıyacağını da vurguladı.

vatandas%20(1).jpg?

 HUKUK BALOSUNUN EN RENKLİ KARESİ

Geçtiğimiz akşam Kocaeli Barosu 5 Nisan Avukatlar Günü vesilesiyle geleneksel Hukuk Balosu’nu gerçekleştirdi. Programa kent protokolünün yanı sıra çok sayıda avukat katıldı. Program kapsamında gerçekleştirilen spor müsabakalarında dereceye giren avukatlara ödülleri takdim edildi. Baloda adeta fotoğraf çekilme yarışı da vardı. Hemen her masada bir selfie çekildi. Gazeteciler birçok fotoğraf çekti ama bence gecenin en renkli karesini Avukat Görkem Bora Taner ve 9 aylık oğlu Bekahan Emir Taner verdi. Minik Bekahan, kalabalığa ve yüksek sese aldırmadan programın ortasında uykuya dalınca babası Görkem Bora Taner Bekahan’da çareye salonun bir köşesine geçip onu sallamakta buldu. Ve böylece balonun en renkli anlarından biri meydana geldi.

 

gorkem-bora-taner%20(1).jpg?

AK PARTİ ARTIK İZMİT’TE MUHALEFET!

31 Mart Yerel Seçimleri bitti fakat İstanbul, Ankara gibi başta olmak üzere birçok ilde tartışmaları sürüyor. İlimizde sonuçlar bazında tartışmaya açık çok ilçe olmamakla birlikte Derince ve Karamürsel’de farkların az olmasından dolayı CHP’nin itirazları oldu. İlçe seçim kurulları bu itirazları reddederken CHP ilçe seçim kurulunun üst mercii olan il seçim kuruluna itirazlarını taşıdı. İzmit ise seçim sonuçlarına dair tartışmanın 31 Mart gecesi bittiği illerden birisi. CHP’nin yıllar sonra İzmit belediyesini kazanması CHP’lileri dahi şaşırttı. Fatma Kaplan Hürriyet yürüttüğü başarılı seçim çalışmasıyla tabiri caizse başkanlığı AK Parti’nin elinden söktü aldı. Fakat Hürriyet ve CHP için asıl sınav şimdi başlıyor. Belediye meclisinde çoğunluk Cumhur İttifakı’nda. İzmit belediye meclisi hareketli toplantılara gebe gibi gözüküyor. AK Parti İzmit’te artık ana muhalefet konumunda. Bakalım AK Parti’nin nasıl muhalefet yapacak? Kararlar nasıl alınacak? İzmit için önemli olan birçok konu nasıl ele alınacak? Bu soruların cevabını bizlere zaman verecektir.

ak-parti-logo-2%20(2).jpg?

İZMİT RENKLENDİ

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği’nin öncülüğünde 6-7 Nisan tarihleri arasında Uluslararası Öğrenci Buluşması programı gerçekleştiriliyor. Birçok yabancı ülkenin stantları Milli İrade Meydanı’nda yer alıyor. Vatandaşlar oldukça renkli olan bu etkinliğe katılarak birçok ülke hakkında bilgi sahibi olabilirler. Stantlarda yer alan yabancı öğrenciler ülkeleri hakkında bilgiler veriyorlar. Örneğin Komor Adaları, Sao Tome gibi ülkeleri ilk defa bu programda öğrendim. Kimi stantlarda yöresel yemekler ikram ediliyor. Uluslar arası kültürlere meraklı olanlar bu hafta sonunda Milli İrade Meydanı’nı ziyaret edebilirler.

renciler-33%20(1).jpg?

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Muharrem Şenol 115 OkunmaŞehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?