KO-MEK'ten "Mutlu Şehir Kocaeli" Fotoğraf Yarışması

Ödüllü yarışmada kentin en güzel kareleri objektiflere yansıyacak.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları her yıl fotoğraf branşı kursiyerleri arasında açtığı fotoğraf yarışmasını bu eğitim döneminde Mutlu Şehir Kocaeli konseptiyle düzenleyecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 27 MART

Yarışmanın başvuru süresi başladı.  Mutlu Şehir konseptli fotoğraf yarışmasının son başvuru tarihi 27 Mart 2020 Cuma günü olacak. Başvurular KO-MEKin resmi internet sitesi olan www.komek.org [http://www.komek.org] adresi üzerinden alınacak.

ESERLERİN SON TESLİM TARİHİ

Eserlerin son teslim tarihi 01 Nisan 2020 Çarşamba günü olarak belirlendi. Kursiyerler bu tarihte eserlerini Leyla Atakan Kültür Merkezi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü içindeki KO-MEK Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimine teslim edecek.

YARIŞMANIN SONUCU 3 NİSAN CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAK

Eserlerin teslim edilmesinin ardından 03 Nisan 2020 Cuma günü seçici kurul devreye girecek ve değerlendirilme süreci başlayacak. Yarışmanın sonuçları aynı gün 14.00de ilan edilecek.

KATILIM ŞARTLARI

Ücretsiz yarışmaya seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında 2019-2020 eğitim-öğretim yılında KO-MEK Fotoğrafçılık kursunda eğitim alan kursiyerler katılabilecek. Yarışmacılar Kocaeli il sınırları içerisinde bulunan yer ve unsurlar dışında herhangi bir fotoğraf ile yarışmaya katılırsa diskalifiye edilecek.  Değerlendirmeye tabi tutulan tüm fotoğraflar KO-MEK Genel Sergisinde fotoğraf standında sergilenebilecek. Fotoğraflar JPEG formatta dijital ortamda USB belleğe kayıtlı olarak teslim edilecek. USB bellek kişiye iade edilecek. Bilgisayar ortamında açılmayan okunmayan USB bellekler yarışma koşullarına uymadığı belirlenen fotoğraflar yarışma dışı bırakılacak. Fotoğraflar renkli ya da siyah beyaz olabilecek. Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olacak. Birden fazla fotoğrafın montajıyla yaratılan fotoğraflar fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı HDR High Dynamic Range fotoğraf kabul edilmeyecek.

EN FAZLA 5 FOTOĞRAF

Bir yarışmacı yarışmaya en fazla 5 beş fotoğrafla katılabilecek ve anlatım biçiminde özgür olacak.  Daha önce başka bir yarışmada ödül almış fotoğraflar yarışmaya katılamayacak. Katılımcı yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu beyan ve taahhüt edecek. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül unvan ve her türlü kazanımları geri alınacak. Yarışma sonrası dereceye girmeye hak kazanan beş eserin kullanım ve tasarruf hakkı KO-MEKe ait olacak.

FOTOĞRAFLARIN YAPIT BOYUTLARI

Fotoğraflar JPEG formatta  300 DPI çözünürlükte ve uzun kenarı 45 cm baskıya uygun olacak şekilde dijital ortamda USB belleğe kayıtlı olarak teslim edilecek. Fotoğraf baskıları kabul edilmeyecek.

DERECEYE GİREN İLK BEŞ ESERE BİN TL

Yarışma geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da para ödüllü olacak. Dereceye giren ilk beş esere 1000 biner TL para ödülü verilecek.

11 Ocak 2020 - Kent --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Kocaeli Markaları

Güncel Kocaeli, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 323 31 00
Reklam bilgi


Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?