İzmit MTAL’da ayın öğrencileri ödüllendirildi

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ ödül töreninde konuşan okul mezunlarından Bosch Rextroth Endüstri 4.0 Koordinatörü Emrah Küçüköz, “Önünüze çıkan her zorluk sizin için bir fırsattır. Sizlere tavsiyem sürekli okumak ve gelişimleri takip etmenizdir” dedi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından başlatılan ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ uygulaması kapsamında bu ay çalışkanlığı ve örnek davranışlarından ötürü 9 öğrenciye başarı belgeleri verildi. Okul yemekhanesinde gerçekleştirilen ödül törenine Okul Müdürü Mehmet Aktaş, İZSANDER Dernek Başkanı Halil Atay, İzmit Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muharrem Seçgün, okul mezunlarından Bosch Rextroth Endüstri 4.0 Koordinatörü Emrah Küçüköz, Selim Yürekten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uçak Elektroniği Alan Şefi Ayça Oruç Akkaya, İZSANDER Başkan Yardımcısı Levent Bahadır, öğrenciler ve aileleri katılım sağladı.

ÖRNEK ÖĞRENCİLER

9’uncu sınıf ATP öğrencisi Talha Özmen, Bilişim Teknolojisi alanı 10’uncu sınıf öğrencisi Necip Fatih Akgün, Kimya alanı 11’inci sınıf öğrencisi Ecem Sude Baltacı, Makine alanı 12’inci sınıf öğrencisi Talha Öztürk, Metal alanı 12’inci sınıf öğrencisi Şafak Vardoğan, Motorlu Araçlar alanı 10’uncu sınıf öğrencisi Şule Kala, Elektrik Elektronik alanı öğrencisi 10’uncu sınıf öğrencisi Muhammed Çağatay Aksu, Mobilya ve İç Mekan Tas. alanı 10’uncu sınıf öğrencisi Abdulsamet Çelik, Endüstriyel Otomasyon alanı 12’inci sınıf öğrencisi Lütfü Bekir Gülister

OKUL SADECE BİR BİNADAN İBARET DEĞİLDİR

Okul Müdürü Mehmet Aktaş, “ 3 yılı aşkın bir süredir Ayın Örnek Öğrencisi’ projemizi devam ettiriyoruz. Öğrencilerimizi ne kadar önemsersek, ülkemizin geleceğini o kadar garanti altına almış olacağız. Öğrencilerimizi yaptıkları doğru davranışlarını ödüllendirmek istiyoruz. 1 öğrencimizin ailesinden başlayarak tüm çevresine sorumluluklar düşmektedir. Öğretmenler öğrencinin gelişiminde tek başına yeterli değildir. Herkesin elini taşın altına koyarak çocuklarımızın geleceğine katkı sunması gerekiyor. Bizler çocuklarımızın başarılarında mutlu oluyoruz. İyi günlerinde kötü günlerinde onların yanın olmaya çalışıyoruz. Okul sadece bir binadan ibaret değildir. Okulu okul yapan onun mezunlarıdır. Bizler bu okulu çok seviyoruz, sizlerde çok sevin istiyoruz” dedi.

SANAT OKULUNDA OKUMAK BİR AYRICALIKTIR

Aktaş’ın ardından konuşan İZSANDER Dernek Başkanı Halil Atay, “ Gençler bizim gençlerimiz. Çok genç bir nüfusa sahibiz. Gençlerin bizim zamanımızdaki olayları anlama şansları yok. Onlara doğru ya da yanlış yapılan şeyleri doğru bir dille anlatmamız gerekiyor. Lisemizden mezun olan çok önemli isimler var. Okulumuz ülkemize katkı sunan çok değerli isimleri mezun ettik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın gibi çok değerli isimler buradan mezundur. 40 bin kişi bu liseden mezun oldu. Lisemizin en önemli özelliklerimizden bir tanesi sıra ve atölye arkadaşlıklarımız var. Sanat okulunda okumak bir ayrıcalıktır” dedi.

HER BİR ZORLUK SİZİN İÇİN BİR FIRSATTIR

Atay’ın ardından konuşan okul mezunlarından Bosch Rextroth Endüstri 4.0 Koordinatörü Emrah Küçüköz 20 yıl önce buradan mezun oldum. Hayatımın en güzel yılları burada geçti. Burada bizler bir aile gibiydik. İnsanlar buranın değerini zaman geçtikçe anlıyor. Önünüze çıkan her zorluk sizin için bir fırsattır. Sizlere tavsiyem sürekli okumak ve gelişimleri takip etmenizdir. Bugünkü çocuklar bizim gençliğimizde ki şartlarda değildir. Bu yüzde onları kendi dönemimizde ki şartlarla değerlendirmemiz gerekiyor. Ailelerin çocukları ile olan iletişimlerini güçlü tutmaları gerekiyor. Geleceğimize sahip çıkmak için çocuklarımıza, geleceğimize sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

04 Aralık 2019 - Eğitim --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Kocaeli Markaları

Güncel Kocaeli, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 323 31 00
Reklam bilgi


Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?