Erdal Çetin: Satacağınız kadar fındık getirin

Fındık üreticisine pazarda altın tavsiyelerde bulunan Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin Fındığınızı ihtiyaçtan fazlasını pazara indirmeyiniz dedi.

Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin fındık üreticilerine tavsiye niteliğine açıklama yaptı. Üreticinin fındığı pazara çıkarmadan iyice kurutması gerektiğini belirten Çetin Fındığımıza önce üreticiler olarak biz sahip çıkacağız emeğimizi ve alın terimizi çaldırmayacağız dedi.

İYİCE KURUTUN

Yazılı bir açıklama yayınlayan Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin Çok kıymetli fındık üreticilerimiz bir sezon boyunca vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını almak için hasatla beraber sezonun sonuna yaklaşıyorsunuz. Emeğinizin karşılığını en iyi şekilde almak için siz fındık üreticileri olarak üzerinize düşen kendi açınızdan olan küçük ama çok önemli kurallara ve uygulamalara dikkatinizi çekmek istiyorum.Fındığınızı kabuklu olarak harmanda iyice kurutunuz. Fındığınızı patoza verdikten sonra mümkünse bez örtü üzerinde kurutunuz dedi.

EMANETE BIRAKMAYIN

Çetin Fındık çeç halinde kururken içerisindeki teklemeyi koruğu çürüğü kırık fındığı ve yabancı maddeleri taş toprak gibi iyice seçiniz ki TMOya fındık verirken mağduriyet yaşamayın. Fındığınızı ihtiyaçtan fazlasını pazara indirmeyiniz. İndirmeyiniz ki serbest piyasada arz-talep dengesi üretici lehine oluşsun ve fındığınızın değeri yükselsin. Yapılması gereken en önemli hususların en değerli olanı da fındığınızı emanete bırakmayın. Çünkü emanete bırakılan her kilo fındık cebinizden kaybolacak olan emeğinizin karşılığıdır diye konuştu.

ÖNCE BİZ SAHİP ÇIKACAĞIZ

Fındık ile ilgili tavsiyelerini anlatmaya devam eden Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin Her ortamda mücadele ettiğimiz tekelci firmanın da kazancına kazanç katacak onların fındığımız üzerinde oynayacakları kirli oyunları daha güçlü olarak yapabilmelerine fırsat verecek bir sonuç doğuracaktır.Fındığımıza önce üreticiler olarak biz sahip çıkacağız emeğimizi ve alın terimizi çaldırmayacağız ifadelerini kullandı.

15 Ağustos 2019 - Ekonomi --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Kocaeli Markaları

Güncel Kocaeli, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 323 31 00
Reklam bilgi


Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?