Atatürkçüler her şeyin farkında

İzmit Belediye’sinin 11.06.2019 Salı günü gerçekleştirmiş olduğu meclis toplantısında İzmit’e yakışmayan üzücü olaylara hep birlikte şahit olduk.

Büyütmek için resme tıklayın

Ancak şahit olduğumuz daha da önemli bir konu var ki oda; AKP Meclis Üyeleri’nin “Atatürk ve Bayrak” takiyesi oldu.

Öyle ki İzmit Belediyesi 15 yıldır AKP tarafından yönetilir iken; AKP’lilerin sessiz sedasız izledikleri, AKP İktidarı eliyle ülkemizde olduğu gibi kentimizde de yapılan uygulamaları kısaca hatırlatmak isteriz.

*19 Mayıs törenlerini yasakladılar.

*10 Kasım törenlerine seyahatteyim bahanesiyle katılmadılar.

* Atatürk sevgisini kabahat ilan ettiler, Atatürk anıtına çiçek koyanlara kabahatler kanunundan para cezası kestiler.

*Valiliklerden, Ziraat Bankası'ndan TC'yi sildiler.

*600 yıllık imparatorluğun reklam arası sona erdi dediler.

* Andımızı yasakladılar.

* Türk bayrağı demeyelim, Türkiyeli bayrağı diyelim dediler.

* Türkçülük bölücülüktür dediler.

* Türk Kızılayı'nın Türk'ünü sildiler.

* Ulusçulukla hesaplaşma zamanı geldi dediler.

* Devlet televizyonu TRT'de Atatürk'e rüşvetçi dediler.

* “10 Kasım'da saat 9'u 5 geçe kenefe gidin, Mustafa Kemal'in verdiği zararı Yunan yapmazdı, keşke Yunan galip gelseydi” diyen, kafasında fesle dolaşan tımarhanelik vatan hainini, Cumhurbaşkanlığı sarayında tarih otoritesi, bilim adamı olarak ağırladılar. Yetmedi AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eliyle Kocaeli Kitap Fuarında ağırladılar.

*“Bu kanın asaleti nereden geliyor? Ben asla sorulduğu zaman Türk'üm demem. Bu beni rahatsız eden bir şey.  Neden Türkiye' li diyoruz. Bu da beni rahatsız ediyor. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milleti'nindir.' sözü de beni rahatsız ediyor.” cümlelerini kuran Esra Elönü’ye Kocaeli Kitap Fuarında gençleri zehirlesin diye program yaptılar.

*Açılım süreci adını verdikleri utanç sürecini ilan ettiler.

*Atatürk'ün kalpaklı fotoğrafını yasadışı ilan ettiler.

Geçmiş dönemde, halkın seçtiği meclis üyelerinin sesinin kısılmasını destekleyen İzmit Belediyesi’nin AKP’li meclis üyelerini ve bıyık şeklinden başka dikkatimizi çeken hiçbir özelliği olmayan İzmit Belediyesi AKP Grup Başkanı’nı bir dahaki toplantıya Atatürk Kalpağı ile mecliste görürsek hiç şaşırmayacağımızı da Kocaeli halkı ile paylaşmak isteriz.

İzmit Halkı’nın seçtiği “Atatürk’ün Cumhuriyet Kadını” Fatma Kaplan Hürriyet’in de sorgulanacağı en son konunun Atatürk ve Türk Bayrağı olduğunu bir kez daha ifade etmekte fayda görüyor,  Atatürkçülük konusunda kendisine kefil olmayı görev biliyoruz.

Ülkenin ve kentimizin gerçek gündemi; ekonomik çöküntü, yolsuzluklar, hukuksuzluklar, gelir adaletsizliği ve terördür. Yapay gündemler oluşturmaya çalışarak ülkenin asıl gündemini unutturmaya çalışanlara karşı Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin savunma refleksi görevini aksatmayacağını bildirmekten gurur duyarız.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
KOCAELİ ŞUBE YÖNETİM KURULU

14 Haziran 2019 - Kent 18 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Kocaeli Markaları

Güncel Kocaeli, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?