KOÜ’ye PTTmatik ve kargomat kurulacak

Kocaeli Üniversitesi ve PTT arasına imzalanan protokol anlaşması kapsamında yerleşke içerisinde uygun görülen yerlere; PTT Matik, Kargomat, Mektup Atma Kutusu, Posta Kahvesi kurulacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Üniversitesi ile Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. (PTT) arasında protokol imzalandı. Protokolü KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, PTT adına ise Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut imzaladı. Protokole göre yerleşke içerisinde uygun görülen yerlere; PTT Matik, Kargomat, Mektup Atma Kutusu, Posta Kahvesi kurulacak. Protokol imzalama törenine PTT Baş Müdürü Adnan Sert’te katılım sağladı.

TANITIM STANTI

Protokolün diğer maddeleri şöyle: PTT Cell ve diğer ürün tanıtımı amacıyla stant açılacak. KOÜ amblemi ve Rektörün adına kişisel pul basılacak. Üniversitenin kuruluş yıl dönümü, fakülte kuruluş yıl dönümleri vb. özel günlerde üniversiteye özel tasarlanmış pulların basımı yapılacak. Üniversitede filatelli kulübü açılacak. Tebligat ve elektronik yazışmalar için PTT Kep aboneliği yapılacak ve e-tebligat vb. hizmetler kullanılacak.

DİJİTAL ARŞİV HİZMETİ

Üniversitenin PTT dijital arşiv hizmetinden faydalanması sağlanacak. Üniversitenin yeni öğrencilerine ya da tanıtım amaçlı potansiyel adaylara gönderecekleri her türden basılı tanıtım broşürü gibi ürünlerin baskı işlemlerinin birleşik posta ile yapılması bu sayede üniversitenin baskı, ambalajlama ve postalama maliyetlerinin asgari seviyeye indirilmesi konusunda destek verilecek.

EK PROTOKOL YAPILACAK

PTT A.Ş.’nin gerçekleştireceği Ar-Ge projelerinde Kocaeli Üniversitesi tarafından teknik ve idari konularda akademik desteğin verilmesi. Üniversite kütüphanesinde PTT dergi ve diğer basılı yayınlarına yer verilmesi. Üniversitenin talebi halinde üniversiteye ait ürünlerin EPTTAVM üzerinden satışının yapılması. Öte yandan KOÜ ile PTT arasında hali hazırda devam edem ve bundan sonra yapılması planlanan projelerde iki kuruluş arasında çalışma grupları oluşturulmak üzere ek protokol yapmak suretiyle işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

17 Mayıs 2019 - Kent 21 Okunma

Muhabir Muharrem Şenol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?