Bem Bir Sen: Eylem yaparız!

İzmit Belediyesi’nde Tüm Bel Sen, çoğunluğu sağlayarak yetkiyi Bem Bir Sen’in elinden aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bem Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Sadican Aygen, “İzmit Belediyesi Önünü Memur-Sen ailesi olarak dolduracağımızı, demokratik tavrımızın süreklilik arz etmesi adına çadır dahi kuracağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi’nde Tüm Bel Sen, çoğunluğu sağlayarak yetkiyi Bem Bir Sen’in elinden aldı. Bem Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Sadican Aygen basın açıklaması yayınladı. Aygen basın açıklamasında, “İzmit Belediyesinde hangi sendikanın yetkiyi kazanacağıyla ilgili toplantı tutanağına istinaden tüm bel sen sendikası yetkinin kendisine geçtiği iddiasını dile getirmektedir. Bu durum sendikalarının(tüm bel sen) alelacele 31 Mart seçimi sonrasında ki süreçte belediye başkanının mazbatasını almadan İzmit Belediye çalışanlarının üzerinde baskı kurarak tüm- bel -sen Sendikasına üye kazandırma tutumlarının bir tezahürüdür.

TESPİT ETMİŞ DURUMDAYIZ”

Tüm Bel Sen Valilikte cereyan etmesi gereken süreci dahi beklemeden, konuyu oldu- bittiye getirmek istemektedir.31 mart seçimlerinin hemen sonrasında işleyen süreçte Bem- Bir -Sen olarak İzmit Belediyesinden sağlıklı ve doğru bilgi almamız bir şekilde engellemiştir. Üyelik istifalarının ve yeni üye kayıtlarının yetki alma sürecinde hayati önem taşıdığı bilinmektedir. Bem –Bir- Sen olarak 26 üyelik istifası formunun ilgili tarihlerde yapılmadığı, sisteme giriş tarihlerinin ilgili aralıklarda olmadığını tespit etmiş durumdayız.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Ve birçok üyenin de bu şekilde usulsüz olarak Tüm Bel Sen üyesi olarak yetki sürecindeki tutanakta gösterildiği kanaatindeyiz. Bem- Bir- Senolarak İzmit Belediyesindeki yetki sürecine yönelik Hukuki haklarımızın sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. İzmit Belediyesinden daha önce bu konularda resmi yazıyla bilgi istememize rağmen sağlıklı ve net bilgi edinemedik. Bu konuda işlem yapılan tarihlerin tespiti noktasında bilgisayar ve sistem kayıtlarının takipçisi olacağız.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

İzmit Belediyesindeki İdari ve Çalışma Kadroları tarafından bu süreci manipüle etmeye, bu süreçte Tüm Bel Sen Lehine taraf olmaya yönelik her türlü faaliyetin takipçisi olacağımızı, Suç duyurusu gibi hukuki süreç başlatacağımızı, demokratik eylem hakkımız olan İzmit Belediyesi Önünü Memur-Sen ailesi olarak dolduracağımızı, demokratik tavrımızın süreklilik arz etmesi adına çadır dahi kuracağımızın bilinmesini isteriz. İzmit Belediyesindeki üyelerimiz yalnız değildir. Memur-Sen Ailesi Güçlü bir ailedir. İzmit Belediyesindeki mücadelenin devam edeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

17 Mayıs 2019 - Sendika 16 Okunma

Muhabir Muharrem Şenol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?