Hürriyet ve büyükakından para tartışması

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının hemen ardından İSU Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

İSU Genel Kurulunda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet söz istedi. Hürriyet Bizim de İSUdan dolaylı yoldan Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden 5 milyon TL alacağımız var. Acaba İzmit halkının bu parası ne zaman ödenecek Bayramdan önce ödenirse çok memnun oluruz dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise Yahyakaptandaki K2 Kavşağı projesinden bizim de İzmit Belediyesinden 5 milyon TL alacağımız var. İzmit Belediyesi o protokolde üzerine düşenleri yerne getirmedi dedi.

SİZİN PARTİNİZİN BAŞKANIYDI

Bunun üzerine Hürriyet o protokol hukuka aykırı. Gerekirse bir hukukçu o protokolün hatalı ve hukuka aykırı olduğunu anlatırım dedi. Büyükakın İzmit Belediyesi sözünü tutmadı ifadelerini kullandı. Hürriyet Sizin partinizin başkanıydı benden önceki başkan. Gidin Nevzat beyden tahsil edin. Gerekirse kişisel borç düzenleriz. Ben İzmit halkınadına o parayı istiyorum dedi.

TAHSİS ETTİĞİMİZ ARSALAR VAR

Büyükakın da Bizim de İzmit Belediyesine ücretsiz tahsil ettiğimiz arsalar var. Biz de bunları geri mi isteyelim diye sordu. Hürriyet ise Ben parayı İzmit adına istiyorum dedi.

ŞANTİYELERİMİZİ KAPATMIŞSINIZ

Büyükakın buna cevaben Siz isteyince İzmit adına istiyorsunuz da biz isteyince kendimiz için mi istiyoruz Biz de bu vatandaşa hizmet ediyoruz dedi. Bunun üzerine konuyu değiştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Zaten bizim şantiyelerimizi de kapatmışsınız dedi.

ŞANTİYENİZ YOKTU

Büyükakın ise Sizin bir şantiyeniz yoktu. Bahsettiğiniz döküm sahası konusunda sizi eksik bilgilendirmişler. O bölgede şehir hastanesinden çıkan atıkların yola takviye yapılması için kırıldığı yerdi. Ama buraya hafriyat dökmeye başladınız. Bu daha önceden süregelen bir konu. Biz de kapattık dedi.

BİZ GELİNCE KAPATILDI

Hürriyet ise Demek ki bize denk geldi.  Önceki dönemde kapatılmamış. Biz gelince hemen kapatıldı dedi ve tartışma sona erdi.

17 Mayıs 2019 - Belediye 72 Okunma

Muhabir Muharrem Şenol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?