Aygen: Dilovası’nda istifa söz konusu değil

Geçtiğimiz günlerde Dilovası belediyesinden 50 Bem Bir Sen üyesinin istifa edeceği yönündeki haberlerle ilgili açıklama yapan Bem Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Sadican Aygen, “Şu anda Dilovası Belediyesindeki üyelerimizden herhangi bir istifa söz konusu olmamıştır” dedi

Büyütmek için resme tıklayın

Aygen basın açıklamasında, “ Dilovası Belediyesinde son günlerde yerel medyada, 50 kadar Bem Bir Sen(Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası) üyesi adına açıklama yapan İş yeri temsilcisi Sayın Muzaffer Aydemir’ in kamuoyuna yansıttıklarının gerçekleri ifade etmediğini belirtmek isteriz. 31 Mart yerel seçimleri sonunda sendikamıza iletilen konu hakkında, Dilovası Belediye Başkanı Sayın Hamza Şayir’ le 3 Nisan 2019 tarihinde görüşme yapılmıştır” dedi.

NİYETİNİ GÖSTERMİŞTİR”

“Askıya alınan sosyal denge sözleşmesi ödemelerinin üyelerimizi mağdur ettiği konusu aktarılarak, Ödemelerin sözleşme bitiş tarihi Aralık ayına kadar devam etmesi gerektiği konusunda taleplerimizi Sayın Hamza Şayir ‘e ilettik” diyen Aygen, “ Yapılan görüşme ve çalışmalar neticesinde Dilovası Belediye Başkanı Sayın Hamza Şayir tarafından verilecek son miktarın yasal tavan üzerinden veya Büyükşehir Belediyesinde uygulanan ücret miktarı üzerinden ödeyeceği niyetini göstermiştir” şeklinde konuştu.

31 ARALIKTA SONA ERECEK”

Aygen sözlerini, “ Dilovası Belediyesi ile Sendikamız arasında yapılan sözleşme 2010 yılına ait sözleşmedir. Uzatma ve ek protokollerle bugüne kadar gelmiştir.4688 sayılı kanunun 2012 yılında yürürlüğe girmiştir. Yasanın sosyal denge sözleşmelerinin taban ve tavan ücret uygulamalarında verdiği hüküm bellidir. Dilovası Belediyesinde imzalanan sosyal denge sözleşmesinin, memur çalışanın maaşına aylık ortalama (diğer sosyal haklarla bayram ikramiyesi, eğitim ücreti vb.) hatırı sayılır ek gelir getirdiğini belirtmek isteriz. Bu sözleşmenin hükümleri 31 Aralık 2019 tarihinde sona ermektedir” ifadeleriyle sürdürdü.

HAYAL KIRIKLIĞINA SEBEBİYET VERDİ”

Sadican Aygen konuşmasında, “2010 yılından beri Dilovası Belediyesi’nde üyelerinin kazanımlarının en üst seviyede olmasını sağlayan Bem Bir Sen’dir. Bugüne kadar başarılı sendika olarak görülürken, Muzaffer Aydemir’in, ‘’üyelerinin haklarının sendika yönetimi tarafından savunulmadığı ‘’noktasına getiren açıklamaları sendikamızda soru işaretlerine, hayal kırıklığına sebebiyet vermiştir. Sürecin bizzat içinde Sendika yönetimiyle bulunan işyeri temsilcisi Muzaffer Aydemir’in hangi akla ve mantığa hizmet ettiği belirsizdir” ifadelerine yer verdi.

İSTİFA SÖZ KONUSU DEĞİL”

Muzaffer Aydemir’in iddialarını yalanlayan Aygen, “Konunun İşyeri temsilcisi Muzaffer Aydemir’in iddia ettiği gibi Sendika yönetiminin ilgilenmediği, konuyla alakalı mücadele verilmediği beyanı doğru değildir. Muzaffer Aydemir Üyelerimizi etik dışı davranıp yanlış bilgilendirmekte, yönlendirmektedir. Şu anda Dilovası Belediyesindeki üyelerimizden herhangi bir istifa söz konusu olmamıştır” diye konuştu.

KAZANIMLARIMIZ ORTADA

Aygen sözlerini, “Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Üyelerinin hak ve hukukunu sonuna kadar gözeterek hareket eden, gücünü üyesinin dayanışma ve birlikteliğinden alan bir sendikadır.15 senedir Kocaeli de yerel yönetimlerde yetkili sendika olarak elde ettiği kazanımlar ortadadır. Bu konudaki uygulama ve faaliyetlerimizi kamuoyunun takdirine sunarız” ifadeleriyle sonlandırdı.

15 Mayıs 2019 - Sendika 21 Okunma

Muhabir Muharrem Şenol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?