Başsavcılıktan “Arınmak yeniden başlamaktır” protokolü

Denetimli Serbestlik yükümlülerinin iyileştirilmesini ve topluma uyumunu kolaylaştırmak amacı ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kocaeli İl Müftülüğü arasında “Arınmak Yeniden Başlamaktır” isimli proje protokolü imzalandı

Haber albümü için resme tıklayın

Denetimli Serbestlik yükümlülerinin iyileştirilmesini ve topluma uyumunu kolaylaştırmak amacı ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kocaeli İl Müftülüğü arasında “Arınmak Yeniden Başlamaktır” isimli proje protokolü imzalanmıştır. Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ve Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan arasında imzalan proje kapsamında; Hakkında kamu hizmeti yükümlülüğü bulunan kişilerin İl Müftülüğünce belirlenecek camilerde görevlendirilerek, hem camilerin temizliği ve çevre düzenlemesinin yapılması planlanmakta hem de yükümlülere manevi rehberlik edilerek bireysel ve sosyal sorunlarıyla yakından ilgilenilip rehabilitasyon sürecinin kolaylaştırılması amaçlanıyor.

BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Proje dâhilinde ilk adım olarak 7 Mayıs 2019 tarihinde “Peygamberimizin Hayatı” isimli bir bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılan yaklaşık 120 yükümlünün her birine Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Peygamberimizin Hayatı isimli eseri hediye edilerek, bilgi yarışmasındaki sorular bu kitapta yer alan bilgiler çerçevesinde hazırlandı.

YARIŞMADA HERKES KAZANDI”

İmza protokolünün gerçekleştirildiği tarihte, bilgi yarışmasında dereceye giren yükümlülere, Cumhuriyet Başsavcısı Korkmaz ve İl Müftüsü Doğan tarafından ödülleri takdim edildi. Ödül töreninde söz alan İl Müftüsü Yusuf Doğan, Allah’ın tövbe kapısının inanan herkese her zaman açık olduğunu vurguladı. Ayrıca Peygamberimizin arkadaşlarına karşı beslediği hoşgörüsünden bahsederek, bilgi yarışmasında her ne kadar sadece bir kişi birinci olabilse de yarışmaya katılan herkesin zaten kazanmış olduğunu ifade etti.

YÜKÜMLÜLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Ardından konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin eğitim ve iyileştirmelerinin Cumhuriyet Başsavcılığı gözetiminde aktif bir şekilde devam ettiğini, yükümlülerin sık sık mesleki kurs, rehberlik ve iyileştirme çalışmalarına katılmaları sağlanıp suçtan uzak durmalarının temin edildiğini bildirdi. Kamu kurumları ile yapılan işbirlikleriyle topluma faydalı işler meydana getirmelerine fırsat sunulduğunu ve bugün imzalanan protokol ile de bu sürecin daha etkin bir şekilde devam edeceğini söyledi. Peygamberimizin hayatından alınacak örneklerin kişisel yaşamımızda bizlere yol gösterici olduğunu hatırlatan Korkmaz, “Katkılarından dolayı İl Müftülüğü’ne ve yarışmaya katılan yükümlülere teşekkür ediyorum” dedi.

15 Mayıs 2019 - Kent 8 Okunma

Muhabir Muharrem Şenol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?