Ulaşım Park’ta anlaşma tamam grev yok zam var!

Ulaşım Park işçileri ile Büyükşehir arasında devam eden görüşmelerin tıkanmasının ardından arabulucu sürecinin de olumsuzlukla sonuçlanmasının ardından grev kararını açıklamaya hazırlanan Demiryol-İş Sendikası son gün anlaşmayı sağladı. İşçiler yüzde 40 zamma kavuştu

Büyütmek için resme tıklayın

Ulaşım Park’a bağlı 720 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde işçilerin bağlı olduğu Demir Yol İş ve Belediye temsilci sendikası Yerel Sen arasında grev noktasına gelen görüşmelerde greve çıkılacağı gün anlaşma sağlandı. Demir-yol İş Sendikası Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman grev kararını açıklayacakları toplantıyı erteleyerek Büyükşehirde Büyükşehir Genel Sekreter Vekili Gökmen Mengüç ile yapılan görüştü. Daha sonrasında Ulaşım Park A.Ş Genel Müdür Vekili Zafer Aydın ile görüşme yapıldı. Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman görüşmelerin ardından Büyükşehir Başkanı Tahir Büyükakın ile görüştü. Büyükakın’ın görüşmesinde sonuç çıktı ve anlaşma sağlandı. Tahir Büyükakın’ın devreye girmesi ile Ulaşım Park işçisi yüzde 40 zamma kavuştu.

500 TL’LİK ARTIŞ

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Demiryol-İş Sendikası Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman yaptığı açıklamada anlaşmanın ayrıntıları ile ilgili olarak: “ Ulaşım Park’taki birinci toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz sulh ile sona erdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın duruma el koydu. Sosyal haklar ile birlikte yüzde 40 zamma kavuştuk. Adam başı 500 TL bir artış söz konusu. Ayrıca işçilere bir maaş ikramiye verilecek. Ayrıca işçilere 190 TL öğrenim zammı yapılacak. Kabul ettiğimiz bir anlaşma oldu. En az 3 Bin TL olmak üzer çalışanlarımız ücret farklarını da bayramdan önce alacaklar. Tahir Büyükakın’a olumlu yaklaşımdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

14 Mayıs 2019 - Sendika 75 Okunma

Muhabir Muharrem Şenol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?