Ulaşım Park’ta grev için karar günü

Ulaşım Park A.Ş’de çalışan 720 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınamayınca Demir-Yol İş Sendikası Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman’ın bugün basın açıklamasında grev kararını açıklaması bekleniyordu. Toplantı yarına ertelendi

Büyütmek için resme tıklayın

Ulaşım Park A.Ş çalışanlarının sendikası olan Demiryol-İş Sendikası ile işveren sendikası olan Yerel Sen arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. 720 kişiyi ilgilendiren görüşmelerde arabulucu süreci de sona erdi. Sona eren arabulucu sürecinin ardından bakanlıktan resmi evrak bekliyordu. Beklenen evrak gelir gelmez Sendika yetkilileri büyükşehir belediyesinde yetkililerle görüştü. Fakat görüşmede yapılan teklif Demiryol İş Sendikası tarafından olumlu karşılanmadı.

AÇIKLAMA YARIN YAPILACAK”

İşveren sendikası Yerel Sen sosyal haklarla birlikte işçilerin ücretlerinin 2 bin 700 lira olmasını teklif etti. Fakat işçiler ve Demir-Yol İş Sendikası, maaşların sosyal haklarla birlikte en az 3 bin lira olmasını ve yılda bir ya da iki kere ikramiye verilmesini talep etti. İşveren sendikası Demir – Yol İş Sendikası’nın bu talebine olumlu yanıt vermeyince orta yol bulunamadı. Demir-Yol İş Sendikası’nın yarın saat 11.00’da Selüloz İş Sendikası’nın binasında gerçekleştirilecek basın açıklamasında grev kararı aldığını duyurması bekleniyor. Bugün gerçekleştirilmesi beklenen basın açıklaması öncesi sendika yetkilileri büyükşehirden çağrı bekliyorlardı. Fakat Büyükşehirden şu an itibariyle ses çıkmadı. Sendikanın da yarın büyük ihtimalle grev kararını açıklaması bekleniyor.

13 Mayıs 2019 - Sendika 34 Okunma

Muhabir Muharrem Şenol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?