Sivaslılarda 2 adaylı kongre

Geçtiğimiz Pazar günü ertelenen Kocaeli Sivaslılar Derneği’nin 12. olağan genel kurulu dernek binasında gerçekleştirildi. Genel kurulda iki aday yarıştı.

Haber albümü için resme tıklayın

Geçtiğimiz hafta çoğunluğun sağlanamayarak ertelendiği Kocaeli Sivaslılar Derneği’nde dün 12. olağan genel kurul gerçekleştirildi. Belediye İş Hanı’nda bulunan dernekte bir araya gelen üyeler yeni başkanlarını seçmek için oy kullandı. 226 üyesi bulunan Kocaeli Sivaslılar Derneğinin 12’inci olağan genel kurulu için üyeler derneğin Belediye İş Hanında bir araya geldi. 3 yıldır görevi sürdüren mevcut Başkan Nevzat Kaleli’nin yeniden aday olmadığı kongrede Mehmet İlbeyli ve Emine Kaçav başkanlık için yarıştı. Adaylardan Emine Kaçav bir yakının rahatsızlığı nedeniyle kongreye katılamadı.

YENİ YÖNETİMİ SEÇECEĞİZ”

Saygı duruşunun ardından Divan Başkanlığına Av. Mustafa Ersin Zaralıoğlu, divanın katipliklerine ise Fahri Demirci ve İstiklal Sancılı seçildi. Ardından derneğin faaliyet raporları okundu. Olağan kongrede konuşan Divan Başkanı Av. Mustafa Ersin Zaralıoğlu, “Sizlerle beraber olmak beni çok mutlu ediyor. Bu gün yeni yönetimi seçeceğiz. Kim seçilecekse hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hali vakti yerinde olan hemşehrilerimizin daha fazla katkı yapması gerekiyor. Umarım bundan sonra daha iyi imkanları yakalarız” dedi.

BURS VERECEĞİZ”

2018 yılından devreden miktar 15 Bin 522 TL olarak açıklanırken 2019 yılının bakiyesi 12 Bin 804 TL olarak açıklandı. Daha sonra denetim kurulunun raporları okundu. Denetim kurulunun yeni yönetime ise 12 Bin TL devir yaptığı açıklandı. Ardından Başkan adayı Emine Kaçav adına konuşan Başkan Yardımcısı Ahmet Keçiyokuşu, “Ben ve ekibim bu göreve seçildiği takdirde derneğimizi en iyi şekilde yönetmeye çalışacağım. Geleneksel olarak devam ettirdiğimiz Aşık Veysel etkinliğini kaldığı yerden devam ettireceğim. Senede bir kez gece düzenleyeceğiz. Sivaslı olup burada okuyan öğrencilere burs verilecek. Kadınları gününde bir etkinlik yapacağız. Derneğimize emek vermiş geçmiş dönem yöneticilerle istişare toplantıları yapacağız” diyerek vaatlerini sıraladı. Keçiyokuşu’ndan sonra konuşan Başkan adayı Mehmet İlbeyli, “Siz değerli hemşehrilerimizin teveccühü ile bayrağı devralıp hizmetlere kaldığı yerden devam edeceğiz” dedi.

MEHMET İLBEYLİ’NİN LİSTESİ

Mehmet İlbeyli, Minta Aydın, Meltem Çalışkan Arpaz, Güldane Abay, Saniye Göçer Biçer, Ahmet Erdem, Fatih Poyraz, Metin Özkan, Kani Yılmaz, Rafet Sözdemir, Serdar Sezer, Barış Dağdeviren, Ziya Polat, Ozan Aksu.

DENETİM KURULU

Ersin Zaralıoğlu, Sıddık Yıldırım, Fahri Demirci

EMİNE KAÇAV’IN LİSTESİ

Emine Kaçav, Kaya Moroğlu, Mustafa Yıldız, Halife Karabulut, Gülizar Tuncer, Mürüvet Özçelik, Metin Özkan, Mustafa Gülbil, Selim Takçı, Ahmet Keçiyokuşu, Sami Ayyıldız, Tuğman Kayalı, Hüseyin Dikçal, Emre Keskin, Mücahit Emek

DENETİM KURULU

Okay Kabasakal, Ziya Polat, Muharrem Yılmaztürk

14 Nisan 2019 - Kent 11 Okunma

Muhabir Muharrem Şenol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?