KBB İndirimli Alışveriş Festivali’ni iptal etti

15-18 Mart tarihleri arasında yapılmasına karar verilen Kocaeli İndirimli Alışveriş Festivali Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından iptal edildi

Haber albümü için resme tıklayın

15-18 Mart tarihleri arasında yapılamasına karar verilen Kocaeli İndirimli Alışveriş Festivali Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından iptal edildi. İptalin gerekçesi olarak ise, “Belediyemiz Daire Başkanlıklarından yoğun program talepleri gelmiştir. Belediyemiz fuar merkezinin kiralanmasında önceliği kendi program ve etkinliklerine vermektedir” ifadelerine yer verildi. İzmit çarşı esnafı bu durumdan oldukça rahatsız. Kocaeli Tuhafiyeciler Konfeksiyon İmal ve Satıcılığı Esnaf Odası’na gönderilen salon tahsis yazısı 2 gün sonra iptal edildi. Esnaf iptal kararının asıl nedenini merak ettiğini belirtiyor.

ESNAFA SÖZ VERİLMİŞTİ

Şubat ayının başında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile buluşan İzmit çarşı esnafı depolarında kalan kışlık ürünlerini tüketmek için indirimli alışveriş festivali yapmak istediklerini ve Uluslarası Fuar Alanının 4 günlüğüne verilmesini başkandan istedi. Başkan da esnafın talebine sessiz kalmayarak Kocaeli Uluslararası Fuar alanını, esnafa uyan tarihlerde vereceğinin sözünü verip, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol’u arayarak talimat verdi.

ESNAF HAZIRLIKLARA BAŞLAMIŞTI

Esnafla gerçekleşen görüşmeler neticesinde, 15-18 mart tarihleri arasında Uluslararası Fuar Alanı’nın boş olduğu ve o tarihler için izin verildiği açıklandı. Ardından esnaf hazırlıklara başladı. Festival Esnafa duyuruldu, gazeteler 15-16-17-18 mart tarihlerinde indirimli alışveriş festivali olacağını yazdı, reklam çalışmaları başladı, esnaf festival için satacağı mallarını hazırlamaya başladı. Fakat 13 Şubat’ta verilen salon tahsis onayı 2 gün sonra 15 Şubat’ta iptal edildi.

ÖNCELİK BELEDİYE PROGRAMLARINDA”

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Tören ve Organizasyon Şube Müdürlüğü tarafından Kocaeli Tuhafiyeciler Konfeksiyon İmal ve Satıcılığı Esnaf Odası’na yazı gönderildi. Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Özer imzalı yazıda, “Odanızın 11. 02. 2019 tarih ve 22 sayılı dilekçesine istinaden talep etmiş olduğunuz Uluslar Arası Fuar Merkezi B Salonu 15-16-17-18 (4 gün) tarihleri arasında 15. 02. 2019 tarih ve 459949 sayılı yazı ile tarafınıza tahsis edilmiştir. Ancak tarafınıza tahsis edilen tarihlerde Belediyemiz Daire Başkanlıklarından yoğun program talepleri gelmiştir. Belediyemiz fuar merkezinin kiralanmasında önceliği kendi program ve etkinliklerine vermektedir. Bu sebepten dolayı tahsisinizin iptal edildiği ve yeni fuar takviminin ileriki bir tarihte bildirileceği hususunda bilgilerinize rica ederim” ifadelerine yer verildi.

13 Mart 2019 - Gündem 200 Okunma

Muhabir Muharrem Şenol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?