Halil Kayın: “Üretimle maddi kalkınma, eğitimle insani kalkınma sağlayacağız”

Saadet Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın ve Saadet Partisi Derince Belediye Başkan Adayı Halil Kayın, Yenikent Konak Cafe’de muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya Saadet Partisi Derince Belediye Meclis Adayları da katıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Kahvaltının ardından seçim projelerini muhtarlara tanıtan Halil Kayın, “Biz ilçemizin kalkınmasını iki başlıkta ele alıyoruz: Birincisi ‘maddi kalkınma,’ ikincisi ‘insani kalkınma.’ Maddi kalkınma yatırımla, üretimle, istihdamla olur. Biz Çenesuyu Fabrikası’nı Erbakan hocamızdan aldığımız ‘üretim, yatırım, istihdam’ ilkesi doğrultusunda kurmuştuk. Bugün Çenesuyu, Derince’nin en büyük değeri, en büyük markasıdır. Bu doğrultuda biz de ’94 ruhu’ ile hareket ederek üretime ve yatırıma gereken önemi vereceğiz,” şeklinde konuştu.


“Derinceliler keçi sütüne hasret”

Derince’de ve çevre illerde doğal gıda ihtiyacının yüksek olduğuna dikkat çeken Halil Kayın, “Bugün Derince’mizde 7 tane köy-mahallemiz var, ama yavrularımız keçi sütü içemiyor, doğal gıdalarla beslenemiyor. Biz bu hususta, kuracağımız doğal gıda üretim tesisleriyle, Derincelilere doğal yumurta, doğal keçi sütü, doğal bakliyat üreterek bu ihtiyacı karşılayacağız; aynı zamanda çevre illere de satarak hem ilçemizin gelirini yükselteceğiz hem de istihdamı artıracağız. Yine aynı şekilde kuracağımız ‘kent mobilyaları’ atölyesi ile şehrimizin tüm kent mobilyalarını kendimiz üretecek; diğer belediyelere de de satarak, yine ilçemize ek gelir elde edeceğiz,” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere yetenek analizi

Biz gençlerimizin eğitimi için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Derince’de bulunan 25 bin öğrencimize yetenek analizleri yaparak çocuklarımızın kariyer planlamalarını erken yaşlarda ve doğru bir şekilde yapmalarına olanak sağlayacağız. Bu sayede gençlerimiz mezun olup hayata atıldıklarında, genç yaşlardan yöneldikleri alanlarda hem daha verimli çalışacak hem de sevdikleri işi yapacaklar,” dedi.

“Bu bir ‘ beka sorunu’ değil bir yerel yönetim seçimidir.”

Kahvaltıda konuşma yapan Saadet Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın ise siyasette hamaset yapanları eleştirerek, “Bunun bir yerel seçim olduğu unutuluyor. Türkiye ilk defa bir yerel seçime girmiyor. Birçok farklı görüşten yöneticiler yerel seçimlere girip kazandılar, görevlerini yaptılar; bir kısmı bir sonraki dönem seçildi, bir kısmı seçilemedi. Bugün Türkiye yeniden bir yerel seçime giriyor; buna başka anlamlar yüklemek haksızlık olur.Eğer bir yerde mütemadiyen hamaset yapılıyorsa, bu seçmene, halkımıza hakarettir. Biz bu seçimde, bizi önümüzdeki beş yıl yönetecek olan yerel yöneticilerimizi seçeceğiz. Duyguyla, hamasetle bir tercihte bulunursak, önümüzdeki beş yılı ‘keşke’ diyerek geçiririz.” şeklinde konuştu.


“İstişare ve şeffaflık en temek iki vaadimizdir.”

Saadet Partisi’nin ‘yönetim anlayışına’ değinen Birol Aydın, “Bizim Saadet Partisi Belediye Başkan Adayları olarak, yönetim anlayışı noktasında iki vaadimiz var: Birincisi istişare ve danışma. Biz her şeyi bildiğimizi söyleyerek yola çıkmadık. Bütün işlerimizi, şehirdeki bütün bileşenlerle birlikte istişare ederek yapmayı taahhüt ediyoruz. Her şeyi bildiğimizi iddia etmiyoruz; ancak her işi uzmanına danışarak yapmak istediğimizi ifade ediyoruz.
İkincisi ise denetlenebilir olmak. Bir yönetici çok dürüst, iyi niyetli ve samimi olarak göreve gelebilir. Ancak işlerinizi şeffaf ve denetlenebilir olarak yapmazsanız, bir süre sonra bir gözünüz Dolar’a, bir gözünüz Euro’ya bakar hale gelir. Bir yöneticinin en önemli özelliklerinden biri denetlemeye açık olmasıdır. Biz denetlenmeye açık olacağız. Bütün projelerimiz, proje gerçekleştirilmeden önce denetlemeye ve takibe açık olarak yapılacak,” dedi.

11 Mart 2019 - Siyaset 27 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 31 00
Reklam bilgi

Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?