- 13 Ocak 2020

Haftanın fotoğrafları

Her şeyden habersiz çocuklar, ailelerinin ikazlarına rağmen, çamurlu sokaklarda zaman geçiriyor.

mask

İstanbul'da gün batımı
İstanbul'da gün batımı sırasında gökyüzünde oluşan kızıllık ile tarihi yarımada güzel görüntü oluşturdu. ( Serhat Çağdaş - Anadolu Ajansı )

Fotoğraf: Ömer Ürer
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde bir kereste fabrikasında çıkan yangın hasara neden oldu. ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )

Fotoğraf: Halil Sağırkaya
Başkent'te etkili olan kar yağışı, Göksu Parkı'nda güzel görüntü oluşturdu. ( Halil Sağırkaya - Anadolu Ajansı )

Fotoğraf: Mesut Karaduman
Tekirdağ sahilinde gün batımı sırasında oluşan kızıllık, güzel görüntüler oluşturdu. ( Mesut Karaduman - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Behçet Alkan
Türkiye'nin kültür, tarih ve doğa turizminde önde gelen merkezlerinden Kapadokya'da, kar yağışının ardından ortaya çıkan görüntü yabancı turistleri cezbediyor. Peibacaları, doğal kaya oluşumları ve ilginç coğrafi özellikleri ile konuklarına masalsı bir manzara sunan Kapadokya'da etkili olan kar, bölgenin doğal yapısıyla bütünleşince güzel görüntüler ortaya çıktı. Turistlerin en çok ilgi gösterdiği alanlardan olan Uçhisar beldesindeki Güvercinlik Vadisi'ne gelen turistler, buradaki seyir alanından, birlikte kanat çırparak doğal güzelliğe renk katan güvercinleri izledi. ( Behçet Alkan - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Esra Hacioğlu
Suriye'de Esed rejimi ve Rusya'nın saldırılarından kaçarak İdlib'teki güvenli bölgelere göç eden aileler, soğuk ve çamurla mücadele ediyor. İdlib'in Türkiye sınırına yakın ilçelerinden Sarmada'da bulunan ve 130 ailenin barındığı Sarut kampında yoğun yağış ve altyapı eksikliği nedeniyle oluşan göletler, kamp sakinlerinin yaşamını zorlaştırıyor. ( Esra Hacioğlu - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Emin Sansar
Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığının (MİT) Etimesgut ilçesindeki Bağlıca semtinde inşa edilen yeni binası "KALE" yarın hizmete açılıyor. 5 bin dönümlük bir alan üzerine inşa edilen ve etrafında başka herhangi bir yapı bulunmayan, yaklaşık 3 metre boyunda beton duvarlar ve dikenli tellerle çevrili, dinlemelere, yetkisiz girişlere ve sızmalara karşı özel olarak tasarlanmış yeni karargah binasının açılışı yarın yapılacak. ( Emin Sansar - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Veysel Altun
Samsun'da etkili olan şiddetli yağış ve fırtına, hayatı olumsuz etkiliyor. ( Veysel Altun - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Muhammad Nazarudın Latıef
Endonezya'nın Lampung kentinde, "Pencak Silat" geleneksel dövüş sanatı ustaları Marina Kumsalında antrenman yaptı. Pencak Silat, geçen yıl UNESCO tarafından somut olmayan kültürel miras olarak tanınan Endonezya'nın geleneksel savaş sanatıdır. ( Muhammad Nazarudın Latıef - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Sefa Karacan
Rusya'nın başkenti Moskova'da yeni yıl tatili sürüyor. 8 Ocak'a kadar sürecek tatil süresince kentte yaşayanlar tarihi Kızıl meydan ve çevresindeki park ve merkezlerde geziyor, hazırlanan gösterileri seyrediyor, alışveriş yapıyorlar. ( Sefa Karacan - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Hazem Turkia
Libya'nın başkenti Trablus'ta, dün askeri okula düzenlenen hava saldırısında hayatını kaybeden 30 öğrenci için cenaze töreni yapıldı. Soğuk havaya rağmen Trablus'un sembolik Şehitler Meydanı'nda toplanan binlerce Libyalı, tekbir getirdi, milis lider Halife Hafter'e destek veren Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilişkilerin kesilmesi yönünde sloganlar attı. ( Hazem Turkia - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Özkan Bilgin
Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde batan teknede 7 düzensiz göçmenin yaşamını yitirmesi ve 64'ünün de kurtarılmasının ardından Van ve Bitlis'te jandarma ekipleri Van Gölü genelinde önlemlerini artırdı. Sorumluluk alanı Van Gölü olan İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı timi, göl ve çevresinde emniyet ile asayişin sağlanmasında önemli görevler yürütüyor. 3 bin 713 kilometrekare mavi sularda acil yardım ve kurtarma operasyonları gerçekleştiren 5 kişilik tim, 26 Aralık'ta 7 düzensiz göçmenin hayatını kaybettiği, 64 kişinin de kurtarıldığı tekne faciasından sonra güvenlik tedbirlerini üst düzeye çıkardı. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Mınasse Wondımu Haılu
Etiyopya'da 7 Ocak'ta kutlanan Noel bayramı öncesi, başkent Addis Ababa'daki önemli caddeler renkli ışıklarla aydınlatıldı. Bir Etiyopyalı çift, renkli ışıklarla süslenen Bole caddesinde özçekim yaptı. ( Mınasse Wondımu Haılu - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Esra Hacioğlu
Esed rejimi ve Rusya'nın saldırıları nedeniyle İdlib kırsalına göç etmek zorunda kalan aileler, soğuk hava ve çamur içerisindeki kamplarda hayatta kalma mücadelesi veriyor. Tarla ve bahçelere kurulan, hava şartlarının yaşamı daha da zorlaştırdığı 90 çadırlık Yavru Fida kampında kalan aileler, soba, ilaç, gıda ve su gibi temel ihtiyaç malzemelerine dahi ulaşamıyor. ( Esra Hacioğlu - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Mustafa Çiftçi
Antalya'da turkuaz rengi suyuyla dünyaca üne sahip Kaputaj Plajı, kış mevsiminde de manzarasıyla görenleri etkiliyor. ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )

Fotoğraf: Evrim Aydın
Ankara'da sabah saatlerinde tren kazası meydana geldi. ( Evrim Aydın - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Hakan Burak Altunöz
Trabzon'da, Sarıkamış Harekatı'nın 105. yılı dolayısıyla Trabzon'un Şalpazarı ilçesindeki 2 bin 200 rakımlı Sis Dağı'nda anma yürüyüşü yapıldı. ( Hakan Burak Altunöz - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Cihan Demirci
Türk İslam mimarisinin zirve eseri Selimiye Camisi'ni 2019 yılında 3 milyon kişi ziyaret etti. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan Mimar Sinan'ın "ustalık eseri" camiyi her yıl yurt içi ve yurt dışından milyonlarca kişi ziyaret ediyor. ( Cihan Demirci - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Esra Hacioğlu
Esed rejimi ve Rusya'nın saldırıları nedeniyle İdlib kırsalına göç etmek zorunda kalan aileler, soğuk hava ve çamur içerisindeki kamplarda hayatta kalma mücadelesi veriyor. Tarla ve bahçelere kurulan çadırlara yerleşen birçok Suriyeli aile, temel ihtiyaç malzemelerine dahi ulaşamıyor. Hava şartlarının yaşamı daha da zorlaştırdığı 90 çadırlık Yavru Fida kampında kalan aileler, yaktıkları çalı ve bez parçalarıyla ısınmaya çalışıyor. ( Esra Hacioğlu - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Sumit Sanyal
Hindistan'ın Kalküta kentinde toplanan göstericiler, Hindistan Vatandaşlık Yasası'nda yapılan değişikliği ve Yeni Delhi'de bir üniversiteye maskeli kişiler tarafından düzenlenen taşlı sopalı saldırıyı protesto etti. ( Sumit Sanyal - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Behçet Alkan
Türkiye'nin peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla ünlü turizm merkezi Kapadokya'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, bölgeyi beyaza bürüdü. ( Behçet Alkan - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Günay Nuh
Ardahan'da kar yağışı ve soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor. Soğuk nedeniyle Çıldır Gölünün kıyılarında buz tabakası oluştu. ( Günay Nuh - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Samır Jordamovıc
Hırvatistan'daki cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turunu sosyal demokrat aday Zoran Milanovic kazandı. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından başkent Zagreb'deki parti binasında seçim zaferi kutlandı. Milanovic burada bir konuşma yaptı. ( Samır Jordamovıc - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Muhammed Enes Yıldırım
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na iniş yapan bir uçak pistten çıktı. ( Muhammed Enes Yıldırım - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Eren Bozkurt
Meteoroloji Genel Müdürlüğünce "kırmızı kod" uyarısının yapıldığı Mersin'de, sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Tarım işçileri, yağmura rağmen hasatlarını sürdürdü. ( Eren Bozkurt - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Bülent Mavzer
Iğdır'ın üzerini kaplayan sis tabakası, seyrine doyumsuz güzellikler oluşturdu. Sis tabakası altındaki kent, Allah-u Ekber Dağları'nın zirvesinden görüntülendi. ( Bülent Mavzer - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Necmettin Karaca
Kış mevsiminin en sert geçtiği yerlerden Van'ın Çaldıran ilçesinde Kaz Gölü Çayı'nın zeminindeki taze otlar, dondurucu soğuklarda mandalar için besin kaynağı oluyor. ( Necmettin Karaca - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Hakan Burak Altunöz
Trabzon'da hava sıcaklıklarının düşüşüyle birlikte yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Kar yağışının ardından güzel manzaralar oluştu. ( Hakan Burak Altunöz - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Esra Hacioğlu
Suriye'de Esed rejimi ve Rusya'nın saldırılarından kaçarak İdlib'teki güvenli bölgelere göç eden aileler, soğuk ve çamurla mücadele ediyor. İdlib'in Türkiye sınırına yakın ilçelerinden Sarmada'da bulunan ve 130 ailenin barındığı Sarut kampında yoğun yağış ve altyapı eksikliği nedeniyle oluşan göletler, kamp sakinlerinin yaşamını zorlaştırıyor. ( Esra Hacioğlu - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Bülent Mavzer
Sarıkamış Harekatı'nın 105. yılı anma etkinlikleri kapsamında 53 dağcı, 3180 rakımlı Allahuekber Dağı'na zirve tırmanışı yaptı. ( Bülent Mavzer - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Mesut Karaduman
Tekirdağ'da akşam saatlerinde şehrin üzerinde beliren dolunay, güzel görüntüler oluşturdu. ( Mesut Karaduman - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Ali Atmaca
"Bozkır kenti" Eskişehir'de bulunan Büyükşehir Belediyesi ETİ Sualtı Dünyası'nda görevli iki dalgıç, dev akvaryumda bulunan köpek balıklarını, vatozları ve sürü balıklarını elleriyle besliyor. Kentte 2014 yılında kapılarını ziyaretçilere açan Kuzey Ege, Atlas Okyanusu, Kızıldeniz, Güney Amerika gölleri ve Amazon Nehri'nden getirilen yaklaşık 100 canlı türüne ev sahipliği yapıyor. ( Ali Atmaca - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Hüseyin Demirci
Soğuk havanın etkilediği Doğu Anadolu Bölgesi'nde, gece en düşük sıcaklık sıfırın altında 19 dereceyle Kars'ta ölçüldü. Sarıkamış ilçesinde soğuk hava hayatı olumsuz etkilerken binaların çatılarında buz sarkıtları oluştu. ( Hüseyin Demirci - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: İbrahim Yaldız
Muş'ta dün etkinli olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde soğuk hava dolayısıyla ağaçlarda kırağı oluştu. ( İbrahim Yaldız - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Servet Tümer
Antalya'nın Serik ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle 2 bin dekar araziyi su bastı. Turistleri almak için otele giden tur otobüsü, Kadriye ve Boğazkent mahalleleri arasındaki yoldan çıktı. Devrilme ihtimali bulunan otobüs iki saatlik çalışmayla çekici yardımıyla kurtarıldı. ( Servet Tümer - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Şener Toktaş
Bitlis'te aralıklarla devam eden kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar yağışından dolayı vatandaşlar ile sürücüler zor anlar yaşadı. ( Şener Toktaş - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Ali Atmaca
"Bursa Bebe-Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı" (Junioshow), kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) iş birliğinde TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarda 200'e yakın firma stant kurdu. Kurdele kesilmesinin ardından katılımcı firmaların fuara özel hazırladıkları yeni koleksiyonlarından oluşan "Junioshow Defilesi" gerçekleştirildi. ( Ali Atmaca - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Esra Hacioğlu
Beşşar Esed rejimi ve Rusya'nın saldırıları nedeniyle İdlib kırsalına göç eden ailelerin çocukları, soğuk ve çamurun esir aldığı kamplarda yaşıtlarıyla oyun oynayıp vakit geçirmeye çalışırken, çadırlarına döndüklerinde ısınabilmeyi arzuluyor. İnsanlar hava şartları nedeniyle çadırlarından çıkmamaya çalışırken, her şeyden habersiz çocuklar ise ailelerinin ikazlarına rağmen, çamurlu sokaklarda zaman geçiriyor. Kimi montsuz, kimi çorapsız, kimisi de çamura bulanmış kıyafetleriyle çadır sokaklarında dolaşan çocuklar sopa, balon, taş ve çamurla çeşitli oyunlar oynuyor. ( Esra Hacioğlu - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Dante Diosina Jr
Filipinler'in Manila kentindeki binlerce Katolik Hıristiyan, Hz. İsa'nın çektiği sıkıntıları temsil eden 'Siyah Nasıriye' törenine katıldı. Her yıl gerçekleştirilen törende Katolikler kutsal siyah haça dokunmaya çalışarak hastalıklarına çare bulacaklarına inanıyor. ( Dante Diosina Jr - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Julien Mattia
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin emeklilik reformuna karşı başlatılan grevler 36'ıncı gününe girdi. Genel Emek Konfederasyonu'nun (CGT) çağrısıyla başkent Paris'te düzenlenen gösteriye çok sayıda kişi katıldı. Güvenlik güçleri göstericilere müdahale etti. ( Julien Mattia - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Kırıkhan Belediyesi
Hatay'da yaklaşık iki haftadır aralıklarla süren sağanağın yol açtığı taşkınlar nedeniyle zarar gören tarım arazilerinde hasar tespit çalışması başlatıldı. ( Kırıkhan Belediyesi - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Sezgin Pancar
Toroslar'ın bin 500 rakımındaki Arslanköy'de kurduğu tiyatro grubuyla adını dünyaya duyuran 62 yaşındaki Ümmiye Koçak, hayvanlarını otlattığı yaylalardan film festivallerine uzanan hikayesiyle Anadolu kadınının azmine örnek oldu. New York Avrasya Film Festivali'nde "Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı" ödülüne layık görülen, dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile reklam filminde buluşan Koçak, başarılarına yenilerini eklemeyi hedefliyor. ( Sezgin Pancar - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Sezgin Pancar
Meteoroloji Genel Müdürlüğünce "kırmızı kod" uyarısı yapılan Mersin'de sel 20 araçta hasara yol açtı. ( Sezgin Pancar - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Günay Nuh
Kış mevsiminde havaların soğumasıyla yüzeyi tamamen donan Çıldır Gölü sahilindeki balık lokantasının müdavimi "Mırmır" isimli kedi, yüzeyi buz tutan göl üstünde gezinenlerin ilgi odağı oluyor. ( Günay Nuh - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Halil İbrahim Sincar
Farklı din, dil ve kültüre mensup vatandaşların kardeşçe bir arada yaşadığı, tescilli yapılarıyla adeta açık hava müzesini andıran, Mezopotamya'nın incisi Mardin'de sis ve gün batımı seyri güzel manzaralar oluşturuyor. ( Halil İbrahim Sincar - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Serhat Çetinkaya
Konya'nın Sarayönü ilçesinde 65 yıldır terzilik yapan 73 yaşındaki Ramazan Şen, hazır giyimin olumsuz etkilerine rağmen ilk günkü aşkla bağlı olduğu mesleğini yaşatmaya çalışıyor. ( Serhat Çetinkaya - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: İsmail Kaplan
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'nın 105. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüş sona erdi. ( İsmail Kaplan - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Uğur Subaşı
Sakarya'da kış mevsiminde yiyecek bulmakta zorlanan martılar, vatandaşların balkonlara bıraktıkları ekmekleri yiyebilmek için birbirleriyle mücadele ediyor. ( Uğur Subaşı - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Fatemeh Bahrami
İran'ın başkenti Tahran'daki İmam Humeyni Musalla Camisi'nde cuma namazı sonrası ABD karşıtı gösteri düzenlendi. Gösterilerde, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin, ABD tarafından öldürülmesine tepki gösterildi. Bazı göstericiler, Süleymani'nin öldürülmesi nedeniyle üzüntü yaşadı. ( Fatemeh Bahrami - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Abdulhamid Hoşbaş
Almanya ve Çek Cumhuriyeti Erkek Voleybol Milli Takımları, 2020 Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemelerinde, Almanya'nın başkenti Berlin'deki Max-Schmeling Salonu'nda karşılaştı. Karşılaşma öncesi anons edilen sporcular sahaya geldi. ( Abdulhamid Hoşbaş - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Serdar Yiğit
Kütahya'da, il genelinde dün sabaha karşı başlayan kar yağışının etkisi artarak devam ediyor. Kar kalınlığının 1 metre 12 santimetreye ulaştığı Domaniç-İnegöl kara yolunun 1500 metre rakımlı Kocayayla mevkisinde ulaşım güçlükle sağlanıyor. ( Serdar Yiğit - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Eren Bozkurt
Adana'nın yüksek kesimlerindeki yaylalar, kar yağışının ardından beyaz örtüyle kaplandı. Her mevsim ayrı güzellik sunan Çukurova yaylalarında, kar yağışının ardından güzel görüntüler oluştu. ( Eren Bozkurt - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Gökhan Balcı
Edirne'de akşam saatlerinde gökyüzünde beliren dolunay, martılarla birlikte güzel görüntüler oluşturdu. ( Gökhan Balcı - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Hazem Turkia
Libya'nın doğusundaki darbeci lider Halife Hafter'e bağlı milislerin 10 aydır Trablus'a düzenlediği ve son günlerde şiddetini artırdığı saldırılar, başkentin mahallelerini "hayalet kasaba" haline getirdi. Hafter milislerinin başkentin dünyaya açılan tek kapısı Mitiga Havalimanı'na 2 gündür rastgele top ve füze atışında da birçok sivil yerleşim yeri zarar gördü. Mitiga Havalimanı'na yaklaşık 2 kilometre mesafedeki Şürfet el-Mellaha bölgesi sakini Dr. Cuma Bilosman'ın (70) evi de bunlardan birisi. ( Hazem Turkia - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Tahir Turan Eroğlu
Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Kartepe'de kar kalınlığı 140 santimetre ölçüldü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 550 personel ve 225 araçtan oluşan kar timiyle kentin yüksek kesimlerde etkisini sürdüren yağışa anında müdahale ederek yolları açık tutuyor. Sisli Vadi'de oluşturulan kayak pistinde kızak ve kayak tutkunları, keyifli anlar yaşıyor. ( Tahir Turan Eroğlu - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Esra Hacioğlu
Suriye'de Esed rejimi ve Rusya'nın saldırılarından kaçarak İdlib'teki güvenli bölgelere göç eden aileler, soğuk ve çamurla mücadele ediyor. İdlib'in Türkiye sınırına yakın ilçelerinden Sarmada'da bulunan ve 130 ailenin barındığı Sarut kampında yoğun yağış ve altyapı eksikliği kamp sakinlerinin yaşamını zorlaştırıyor. ( Esra Hacioğlu - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Eren Bozkurt
Meteoroloji Genel Müdürlüğünce "kırmızı kod" uyarısının yapıldığı Mersin'de, sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. ( Eren Bozkurt - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Ömer Ürer
Batı Karadeniz'in incisi olan Düzce'nin Akçakoca ilçesinde etkisini artıran fırtına ve sağanak nedeniyle oluşan dev dalgalar, 5 metrelik istinat duvarını aştı.İlçede etkili olan sağanakla birlikte etkisini gösteren fırtına, Karadeniz'deki dalgaların şiddetini artırdı. ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Serdar Yiğit
Kütahya'nın Domaniç ilçesinde etkili olan yağışın ardından bazı ev ve araçlar kalınlığı 3 metreye ulaşan kar yığınlarının altında kaldı. Karla kaplanan bazı ev ve araçlar gözden kayboldu. ( Serdar Yiğit - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Eren Bozkurt
Meteoroloji Genel Müdürlüğünce "kırmızı kod" uyarısının yapıldığı Mersin'de, sağanak nedeniyle Tarsus ilçesindeki bazı tarım arazileri zarar gördü. Çiftçiler, seralardaki suyu kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı. ( Eren Bozkurt - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Mustafa Çiftçi
Süper Lig'in ikinci yarı hazırlıkları için Antalya'da bulunan Trabzonspor, Bursaspor ile hazırlık maçı yaptı. Trabzonspor oyuncusu John Obi Mikel (sağda) bir pozisyonda rakibiyle mücadele etti. ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Evrim Aydın
Başkent Ankara'da sabah saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oldu. ( Evrim Aydın - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Bestami Bodruk
Son faaliyetini 100 bin yıl önce gerçekleştiren Karacadağ'dan çıkan lavların oluşturduğu bazalt platonun sert kayaçları, yüz yıllarca bölge halkının yaşamının bir parçası oldu. Diyarbakır'da emekli öğretmen Mahmut Nurettin Medyelioğulları (66) de, "taşı yontmak insanı yontmaktan daha kolay" diyerek hayatının son 15 yılını dünyanın en sert kayaçlarından bazalt taşını sanat eserlerine dönüştürerek geçiriyor. ( Bestami Bodruk - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Ömer Ürer
Batı Karadeniz'de etkili olan yoğun sis, güzel görüntüler oluşturdu. Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz Bağlantı Yolu'nun Şifalı Su, Tepeköy ve Kabalak mevkilerinde oluşan sis, dağların yamaçlarını kapladı. ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Oktay Özden
Antalya'nın Serik ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle 2 bin dekar araziyi su bastı. ( Oktay Özden - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Metin Aktaş
Başkent'te sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. ( Metin Aktaş - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Ali Jadallah
Gazze'de toplanan yüzlerce Filistinli, Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya destek gösterisi düzenledi. Göstericiler, İsrail'in Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etti. ( Ali Jadallah - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Sefa Karacan
Rusya'da, Ortodoks inancına göre Hazreti İsa'nın doğum günü kabul edilen Noel gecesi ayini düzenlendi. Başkent Moskova'daki Kurtarıcı İsa Kilisesi'nde yapılan gece ayinini Rus Ortodoks Kiliseleri Patriği Kirill yönetti. ( Sefa Karacan - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Sefa Karacan
Rusya'da, Ortodoks inancına göre Hazreti İsa'nın doğum günü kabul edilen Noel gecesi ayini düzenlendi. Başkent Moskova'daki Kurtarıcı İsa Kilisesi'nde yapılan gece ayinini Rus Ortodoks Kiliseleri Patriği Kirill yönetti. ( Sefa Karacan - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Sercan Küçükşahin
Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes'te hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Erciyes Kayak Merkezi'ne gelen vatandaşlar Tekir, Develi, Hisarcık ve Hacılar Kapı'daki pistlerinde keyifli anlar yaşadı. ( Sercan Küçükşahin - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Mehmet Eser
İstanbul'da yağışlı hava, Taksim bölgesinde de etkili oldu. ( Mehmet Eser - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Mustafa Çiftçi
Antalya'da turkuaz rengi suyuyla dünyaca üne sahip Kaputaj Plajı, kış mevsiminde de manzarasıyla görenleri etkiliyor. ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Tayfun Coşkun
ABD'nin New York kentinde "Profesyonel Rodeocular" oluşumu tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Rodeo turnuvası, Madison Square Garden'da yapıldı. Ünlü spor sahasını bir arenaya çeviren rodeocular, yüzlerce kiloluk boğaların üzerinde gösteri yaptı. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: Ömer Ürer
Düzce'de tedavi amacıyla getirildiği klinikte veteriner hekimin sahiplendiği kedi, yeni yuvasının maskotu haline geldi. ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )


Fotoğraf: İsmail Kaplan
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'nın 105. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek yürüyüş için vatandaşlar toplanmaya başladı. Türkiye'nin birçok ilinden ve yurt dışından genç, yaşlı çok sayıda vatandaş, sabahın erken saatlerinde, "Asım'ın nesli asrın yürüyüşünde" sloganıyla "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" etkinliğine katılmak üzere, Sarıkamış ilçesinin Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi'nde bir araya geldi. ( İsmail Kaplan - Anadolu Ajansı )


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Güncel Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Güncel Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Güncel Kocaeli, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 323 31 00
Reklam bilgi